Fizioterapija mazuļiem

You are here:

JAUTĀJIET SPECIĀLISTAM

Vai Jums ir radušies kādi jautājumi? Mūsu speciālisti priecāsies Jums palīdzēt un atbildēs uz jautājumiem par masāžām, terapijām vai citām tēmām, kur ir mūsu iespējas Jums palīdzēt (piemēram, fitoterapijas konsultācijas utt.).

Fizioterapija mazuļiem

Mūsu jaukā bērnu fizioterapeite Dace Sauzemniece darbā ar Jūsu mazuli pielieto Bobata koncepta terapijas metodes, Handling pamatprincipus. Fizioterapeite sākumā atrod pozitīvu kontaktu ar mazuli, novērtē viņa kopīgo veselības stāvokli un sāk darbu, kurā nav iespējams mazākiem bērniņiem nodalīt masāžu no speciālajiem mazuļu vingrinājumiem. Nodarbības laikā mazulis pamazām iepazīst gan sevi, gan apkārtējo pasauli, veido jaunas un pareizas kustību prasmes, attīsta līdzsvara izjūtu un ķermeni, kā arī sakārto jeb normalizē muskulatūras tonusu.

Zinātniski ir pierādīts, ka bērni, kuri pirmajā dzīves gadā vingro un atrod kontaktu ar savu speciālistu, arī vēlāk jūtās daudz drošāk, labāk orientējas telpā un izjūt vēl lielāku kustību brīvību un prieku. Zinātnieki ir pierādījuši, ka zīdaiņi, kas regulāri tiek masēti un vingrināti visa pirmā dzīves gada laikā, apsteidz savus vienaudžus fiziskā spēka un prāta brieduma ziņā. Turklāt viņi trīs reizes retāk slimo ar saaukstēšanās slimībām, piecas reizes retāk ar plaušu karsoni. Regulāra masāža stimulē fizisko augšanu, smadzeņu attīstību, norūda, pozitīvi ietekmē asinsriti, elpošanu un vielmaiņu.

Handlings ir ļoti būtiska mazuļa attīstības daļa, jo tas izveido mazulim labāku attīstības norisi, jo ikdienas darbības ieliek viņam pareizu kustību stereotipu.

Notiek bērna psihomotorās attīstības izvērtēšana atbilstoši vecumam.

Muskulatūras tonusa un fizioloģisko refleksu novērtēšana.

Nodarbību laikā mazulis mācās sajust savu ķermeni un apkārt.

Tiek līdzsvarots mazuļa muskuļu tonuss un novērsta asimetrija.

Nodarbības piemērotas mazuļiem no 3 mēnešu līdz 1gada vecumam.

Handlings – mazuļa pareiza celšana, ģērbšana, nešana un pārtīšana.

Fizioterapija bērniem un pusaudžiem

Fizioterapeite novērtē vai ir stājas, gaitas, pēdu velvju, līdzsvara, koordinācijas, muskuļu garuma un spēka izmaiņas. Ja tādas ir, tad fizioterapeits turpina terapiju, lai uzlabotu bērna veselību. Normalizē muskuļu stāvokli un tonusu ar masāžu un vingrojumu palīdzību. Bērns iemācās stalti un stabili turēt augumu un stāju.

Bērnam ir daudz vienkāršāk sakārtot stāju un veselību, jo agrāk to sāk, jo labāk. Pieaugušā vecumā jau šīs pašas problēmas var būt ielaistas un vairs nerisināmas.

Bērnam ir iespējams daudz ātrāk un vienkāršāk uzlabot stāju un veselību.

Speciāliste izvērtēs Jūsu bērna individuālās īpatnības (mazkustība, liela slodze sportā, mūzikas instruments).

Piemēros bērnam individuāli labāko vingrojumu kompleksu, lai stiprinātu vājākos muskuļus un mazinātu tonusu pārslogotajos muskuļos.

Speciāliste

beauty-33

Dace Sauzemniece

Sertificēta fizioterapeite/ Sertificēta bērnu masāžas speciāliste
“Tā ir lielākā laime – redzēt, ka Jūsu bērns atverās, atplaukst, attīstās un kļūst laimīgs. Es priecājos par katru mazuli. Tā beznosacījuma mīlestība, ko dod mazuļi, ir neatsverama dāvana.”